valmora
24 اسفند 1401 - 11:05

مردم طلای ساخته شده نمی خرند/ پیش بینی رییس اتحادیه از قیمت طلا و جواهر در روزهای آینده

رییس اتحادیه طلا و جواهر مشهد درباره شرایط بازار در آستانه عید نوروز گفت: مردم برای حفظ سرمایه فقط طلای مستعمل یا سکه می خرند که موجب زیان فروشندگان شده است.

یوسف تقی زادگان در گفت و گو با خبرنگار فارس در مشهد با اشاره به افزایش قیمت اونس جهانی در روزهای گذشته اظهار کرد: ارزش ریال در برابر ارزهای خارجی همچنان افت می کند و مردم برای حفظ سرمایه شان به خرید انواع طلای آب شده، سکه و طلای مستعمل روی آورده اند که همین موضوع باعث زیان فروشندگان و صنف طلا و جواهر شده است.

وی افزود: خرید طلای آب شده برای مصرف کننده به نوعی پولشویی محسوب می شود و غیرقانونی است اما بسیاری از مردم برای حفظ سرمایه به خرید این نوع از طلا روی آورده اند.

تقی زادگان ادامه داد: هرچند خرید طلا با افزایش نرخ ارز در روزهای گذشته بیشتر شده است اما این افزایش خرید برای فروشندگان هیچ سودی ندارد. چون مردم برای حفظ سرمایه به خرید طلای مستعمل، سکه و طلای آب شده روی آورده اند که هیچ سودی برای صنف طلا و جواهر ندارد.

وی درباره پیش بینی وضعیت بازار طلا و سکه در روزهای آینده گفت: قیمت ارز در کشورمان بیشتر به خبرهای سیاسی وابسته است. از یکی دو روز پیش هم نرخ ارز وارد یک مسیر افزایشی شده و اگر کنترل نشود قیمت طلا دوباره قله های جدیدی را فتح خواهد کرد.

رییس اتحادیه طلا و جواهر مشهد با اشاره به روند قیمت طلا در ماه های گذشته گفت: قله قبلی قیمت طلا مبلغ 3 میلیون و 50 هزار تومان بود و دلار هم به 60 هزار و 500 تومان رسید. اکنون هم اگر قیمت ارز، رشد جهشی داشته باشد باید منتظر شکستن قله های جدید در قیمت طلا و سکه باشیم. در روزهای گذشته اونس جهانی هم وارد یک مسیر افزایشی شده و دست به دست افزایش نرخ ارز داده تا قیمت ها را بالاتر ببرد.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1094261