valmora
26 اسفند 1401 - 23:50

پاکدل: رقم قرارداد وسلین نه تنها بالاتر نرفت بلکه تعدیل شد/ با حضور مربی تراز اول و پشتوانه‌ها به صدر آسیا می‌رسیم

رئیس فدراسیون هندبال گفت: خیلی‌ها نگران بودند اگر مدام در حال تغییر مربی باشیم به نتیجه نمی‌رسیم و خوشحالیم که با این مربی بزرگ قرارداد خود را تمدید کردیم.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، علیرضا پاکدل پس از تمدید قرارداد با وسلین وویوویچ، اظهار داشت: امشب اتفاق مهمی در هندبال ایران افتاد و بعد از مذاکرات فشرده که در قهرمانی جهان با وسلین داشتیم و در این مدت هم به جد دنبال تمدید قرارداد بودیم و همچنین به دنبال پشتوانه سازی بودیم، خوشبختانه به توافق نهایی رسیدیم و وی قرارداد خود را امضا کرد‌.

وی در ادامه افزود: خیلی‌ها نگران بودند اگر مدام در حال تغییر مربی باشیم به نتیجه نمی‌رسیم و خوشحالیم که با این مربی بزرگ و با سابقه و از بزرگترین بازیکنان جهان قرارداد خود را تمدید کردیم.

رئیس فدراسیون هندبال با حضور در برنامه قهرمان ایران شبکه ورزش تاکید کرد: در لهستان حضور وسلین یک وزنه بود و احترام و توجه به وی در مسابقات نشان داد در انتخاب خود درست عمل کردیم علی رغم پیشنهاداتی که داشت تلاش کردیم که وی را حفظ کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا تامین قرارداد ارزی در این مقطع سخت خواهد بود، گفت: یکی از مشکلات سد راه ما همین موضوع بود. ما تمام مسائل را مدنظر قرار دادیم. مشکلات مالی گریبان همه فدراسیون‌ها را گرفته است. این قرارداد از قرارداد قبلی بهتر است و با شرایطی که در نظر گرفتیم وضعیت برای ما بهتر است چرا که در فضای ارزی فعلی نگه داشتن سرمربی خارجی کار سختی است.

پاکدل خاطرنشان کرد: رقم قرارداد وسلین را نه تنها بالا نبردیم بلکه تعدیل کردیم. قرارداد او نیز یک ساله است. وسلین از 2013 تا 2017 سرمربی اسلوونی بود و در سال پایانی این تیم را سوم دنیا کرد. تا قبل از آن اسلوونی جزو 8 تیم اروپا هم نبود ولی با حضور وی سوم شد‌. نشستی با رئیس فدراسیون هندبال اسلوونی در لهستان داشتیم و تلاش می کنیم تا شبیه سازی کنیم.

رئیس فدراسیون هندبال یادآوری کرد: وسلین توجه زیادی به جوانگرایی دارد. او در قهرمانی جهان صابر حیدری از جوانان را همراه تیم اعزام کرد و این تیم برابر فرانسه ستاره ما بود.

وی افزود: وسلین اواسط فروردین وارد ایران خواهد شد. وی یک مربی سخت‌گیر در کار است و مسابقات لیگ را دنبال می‌کند.

پاکدل تصریح کرد: ما یک تیم ملی نوجوانان داریم که بحرین، ژاپن و عربستان را شکست داد فقط به کره جنوبی باختیم. شک‌ نکنید این پشتوانه ها با حضور یک مربی بزرگ مثل وسلین ما را به صدر آسیا می‌رساند.

 

انتهای پیام/

 
 

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1098312